Výlet do Filadelfie + Atlantic City

Výlet do Filadelfie + Atlantic City

Jako pokračování našeho objevování východu USA jsme se rozhodli jet do Filadelfie a Atlantic City. Protože jsme to chtěli zároveň spojit s nakupováním, vzali jsme si 2 dny volna, abychom všechno stihli. Tento výlet se nám ale hned zpočátku celkem dost zkomplikoval.

Počáteční trable

V plánu bylo, že pojedou dvě auta. Někdy v poledne během doby, co jsme byli v práci nám přišel email od Rentalcars, že rezervace jednoho auta na další den byla zrušena. To poslední co chcete, aby se vám stalo, když máte naplánovaný výlet autem.

Samozřejmě jsme to začali hned večer po příchodu z práce řešit. Volali jsme na infolinky a snažili se najít řešení. Zjistili jsme, že v celém městě jsou kompletně všechny autopůjčovny vyprodané a k dispozici není jediné auto. Až do 2:00 hodin v noci jsme vymýšleli různé možnosti jak celou situaci zachránit.

Zvažovali jsme všechny možnosti včetně toho, zda celý výlet zrušit, nebo vyslat alespoň jedno auto. Nakonec jsme našli přímo na stránkách Enterprise volné auto v jiném městě, kam to je nějakých 30 minut jízdy.

Plán byl takový, že vyzvedneme u nás jedno auto a pak s ním dojedeme pro to druhé. Vypadalo to, že jsme celou situaci vyřešili. Bohužel jsme se mýlili.

Ráno při vyzvedávání prvního auta jsme se dozvěděli, že to druhé pro které jsme chtěli dojet na jinou pobočku tam nemají. Mimochodem nám poslali email 2 minuty před plánovaným vyzvednutím, že je rezervace opět zrušena. Asi hodinu jsme se dohadovali na letišti a snažili se najít nějaké východisko.

Ačkoliv se nám slečna na přepážce snažila pomoci, žádné uspokojivé řešení naší situace neexistovalo. Protože jsme už měli zaplacený hotel, který nebylo možné zrušit, rozhodli jsme se vyslat alespoň jedno auto a doufali jsme, že se nám to podaří nějak vyřešit.

Jediná naděje byla, že možná večer někdo auto vrátí, takže bychom oželeli nákupy a zamířili večer rovnou na hotel. Bohužel ani večer žádné auto dostupné nebylo. Tím jsme ztratili celý den, kdy jsme nemohli nikam jet, ani jít do práce a zároveň jsme platili za hotel, kde polovina z nás ani nespala.

Zkusil jsem ještě večer naposledy zavolat do půjčovny, jestli by se nenašlo nějaké auto alespoň na další den. A podařilo se! 🙂 Po tom, co jsme už den a půl řešili celou vzniklou situaci jsme šli spát s nadějí, že už zítra vše dopadne dobře a podnikneme alespoň jednodenní trip.

Konečně vyrážíme na výlet

Ráno jsme jeli vyzvednout auto a vše naštěstí proběhlo tak, jak mělo. Zamířili jsme do Filadelfie, abychom stihli alespoň něco z původního plánu. Podle toho, co jsme se dočetli toho ve Filadelfii tolik k vydění bohužel/bohudík není.

Filadelfie

Po příjezdu jsme se jako první šli podívat na Rockyho schody, které slavný Rocky vybíhal ve filmu a také na jeho sochu, která je poblíž.

Potom jsme pokračovali do Eastern State Penitentiary, což je pevnost, která dlouho fungovala jako vězení. Zaplatili jsme si vstup a vyrazili na prohlídku. Protože byla pevnost dlouhou dobu opuštěná, vypadá dost zchátrale. Pokud se vám líbí různá opuštěná místa, budovy apod., doporučuji navštívit. Líbilo se mi, že se nesnažili budovy nijak opravit, ale naopak je ukázat co možná nejvíc v původním rozpadlém stavu. V některých opuštěných celách je moderní umění, které prohlídku dělá ještě zajímavější. My jsme si půjčili audioprůvodce, ale využili jsme je jenom ze začátku, protože kdybychom podle nich šli celou prohlídku, byli bychom tam celý den. Tak jsme si celé vězení prošli sami až na návštěvu vězeňské nemocnice, kam se dostanete pouze s průvodcem.

Po prohlídce vězení jsme se rozhodli navštívit Mutter Museum. Jedná se o lékařské muzeum, kde jsou vystaveny především různé lidské anomálie. Jsou k vidění různé kosti, lebky z celého světa, kostry (přes 2 m vysoká, s vadami páteře, s křivicí…), siamská dvojčata a další vývojové vady i lidské orgány. Netradiční a zajímavé muzeum, které je přístupné veřejnosti, ale není asi úplně pro každého.

Následně jsme přejeli autem dále do centra. Podívali jsme se na Filadelfskou radnici, krátce prošli Chinatown a vyrazili na místní trh Reading Terminal Market, abychom si dali večeři.

Protože část naší party se ještě chtěla na několik míst podívat a druhá ne, tak jsme se rozdělili a domluvili se, že nás vyzvednou až si zavoláme. Já jsem byl jeden z těch, kteří chtěli jít dál a tak jsme pokračovali dál v objevování města. Zastavili jsme se u Declaration House, což je místo, kde byla sepsána deklarace nezávislosti a také u Independence Hall, kde byla deklarace přímo podepsána.

Rozhodli jsme se, že už pojedeme z Filadelfie pryč. Byli jsme domluvení, že až si zavoláme, vyzvednou nás na silnici přímo před Independence Hall tak, jak jsme si naplánovali na mapě. Projíždí tam normálně auta, ale jak jsme později pochopili, zastavovat se tam nesmí.

Chvilku jsme tam postávali, protože už bylo pozdě dát autu vědět, že nás musí vyzvednout jinde. Policistka asi nějak vytušila, co máme v plánu a tak nám řekla, že se tam zastavovat nesmí. V zápětí ale už přijížděl zbytek naší skupiny autem. Snažili jsme se jim ještě ukázat, aby odbočili, ale bylo pozdě. Jakmile začali zpomalovat, všudypřítomní policajti začali vyvádět, pískat a výrazně gestikulovat, abychom zmizeli. Tak jsme radši odešli a po chvilce hledání nastoupili do auta na rohu dalšího bloku 😀

Atlantic City

Zamířili jsme dále do Atlantic City, kam jsme dorazili chvilku po západu slunce. Zaparkovali jsme a šli na pláž. Udělali jsme si nějaké fotky a někteří se šli vykoupat do oceánu. No, mě se v té tmě a zimě do vody už nechtělo 😀

Pokračovali jsme po promenádě a rozhodli se navštívit casino. Já tam hned prvních $5 dolarů prodělal a stejně mě ty automaty nijak nelákaly, tak už jsem dál nehrál. Je to dobrý, gambler nejsem 😀 Holkám se ale podařilo vyhrát asi $30. Já to štěstí neměl 😀

Protože už bylo pozdě, nás čekala skoro 3 hodiny dlouhá cesta zpět a ve městě stejně nic jiného než další Casina a obchody snad ani k navštívení nebylo, domluvili jsme se, že už je na čase jet domů. Dali jsme si ještě večeři v Mekáči a vyrazili zpět. A jak je u nás zvykem, zase jsme přijeli dlouho po půlnoci.

Tím jsme náš původně 2 denní výlet zkrácený na 1 den úspěšně skončil.

Předchozí příspěvek
Výlet na Niagárské vodopády + Toronto
Následující příspěvek
Výlet do Bostonu

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu