Výlet do Washingtonu D.C

Výlet do Washingtonu D.C.

Vyrážíme na cestu

První výlet, pro který jsme se rozhodli byl Washington D.C. Naplánovali jsme si jednodenní výlet, abychom mohli navštívit ty nejvýzamnější památky a místa. Půjčili jsme si auto a v pátek brzy ráno v 6:00 vyrazili směr Washington. Cesta nám trvala cca 4 hodiny a až na malé komplikace s tankováním jsme dorazili do cíle našeho výletu.

Ve Washingtonu jsme jako první řešili parkování. Asi po 20 minutách hledání jsme narazili na podzemní parkoviště, které mělo stát 15$ za den. Nechali jsme tam auto a vyrazili objevovat město. Bylo asi 30°C a krásný slunečný den.

Výhodou je, že skoro všechna zajímavá místa pro turisty jsou přímo v centru, takže se to dá pohodlně obejít pěšky. Nejdříve jsme obešli Kapitol Spojených států amerických a podívali jsme se do Knihovny kongresu i budovy Nevyššího soudu. Pak jsme pokračovali k Národnímu muzeu letectví a kosmonautiky. Byla tam ale dlouhá fronta, tak jsme se rozhodli, že půjdeme dále a vrátíme se později.

Pak jsme zamířili k Bílému domu a cestou se ještě zastavili v Mekáči 😀 U Bílého domu bylo hodně turistů, tak jsme si jenom udělali fotku a pokračovali dál. Ze všech míst ve Washingtonu mě Bílý dům oslovil ze všeho nejméně. Kdybych nevěděl co je to za dům, asi bych mu moc pozornosti nevěnoval. Za mě toto místo nebylo nijak zvlášť zajímavé.

Pokračovali jsme k Památníku 2. světové války, kde byla nejen pěkná fontána, ale také perfektní výhled na Washingtonův monument. Na chvilku jsme poseděli, kochali se výhledem a nechali odpočinout unavené nohy.

 

Tlačil nás ale čas, tak jsme se vydali prozkoumávat další části města. Došli jsme k Lincolnovu památníku, odkud byl také úchvatný pohled tentokrát z ještě větší vzdálenosti na Washingtonův monument. Samozřejmě jsme nezapomněli udělat další selfie 😀

Poslední, co nám v centru Washingtonu chybělo, bylo podívat se na Washingtonův monument, protože jsme ho zatím viděli jenom z dálky. Prošli jsme parkem, nakrmili nebojácné veverky, které běhaly úplně všude až jsme došli přímo k monumentu.

Poté jsme vyrazili zpět k autu. Trochu jsme se začali obávat, jestli náhodou ta cena za parkování nebyla 15$/hodinu, protože jsme na takové po cestě také narazili. Přeci jen 150$ za 10 hodin parkování by bylo celkem dost 😀 Nakonec bylo ale vše v pohodě a cena byla opravdu 15 dolarů za celý den.

Přeparkovali jsme auto a vyrazili jsme si ještě prohlédnout Národní muzeum letectví a kosmonautiky, kde už dlouhé fronty naštěstí zmizely. Výhodou je, že jsou muzea ve Washingtonu zdarma, takže jsme nemuseli platit vstupné a ušetřili jsme pár $. V muzeu jsou vystaveny jak celá letadla, tak i vesmírné rakety, přistávací modul z Apolla a různé simulátory toho, jak např. funguje proudění vzduchu kolem křídel letadel a další fyzikální hračky 🙂 Ostatní muzea jsme nenavštívili, protože nebylo moc času a umění mě stejně nijak zvlášť nebere 😀

Před odjezdem z Washingtonu jsme se ještě navštívili Georgtown, což je historická čtvrť Washingtonu D.C., kde jsou úzké uličky a malé rodinné domky. My jsme byli z této části města nadšení a byl jsem rád, že jsme ji nevynechali. Vypadalo to tam kouzelně 🙂

Naši návštěvu Washingtonu jsme zakončili u Katedrály svatého Petra a Pavla, která už byla zavřená, tak jsme si ji alespoň prohlédli zvenku. Po této krátké zastávce jsme už konečně vyrazili zpět. Telefon mi ukazoval, že jsme po městě nachodili nějakých 16 km. Domů jsme dorazili asi ve 2:00 ráno a všichni jsme se už po náročném dni těšili na spánek.

Celkově se mi Washington opravdu líbil. Je to krásné, čisté a upravené město plné zeleně bez mrakodrapů a pocitu stísněnosti a takového dusna jako např. v New Yorku. Naopak je to místo, kde přímo v centru města je spoustu prostoru a mnoho památek, kam člověk může zajít. Navíc se dá téměř vše obejít pohodlně pěšky, protože ta nejzajímavější místa se nachází všechna nachází pohromadě přímo v centru. Pokud nebudete trávit čas v muzeích, dají se ta neznámější místa stihnout navštívit pohodlně za jeden den 🙂

Předchozí příspěvek
Jak je to tady s ubytováním, jídlem a dopravou
Následující příspěvek
Výlet na Niagárské vodopády + Toronto

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu