Jako cíl našeho posledního výletu autem na východním pobřeží USA jsme si vybrali Boston. Protože jenom cesta tam trvá něco přes 6 hodin, vyhradili jsme si na návštěvu Bostonu 2 dny.

Den první

Jako obvykle jsme vyjeli asi s hodinovým zpožděním a zamířili k východnímu pobřeží. Cesta byla dlouhá, ale do města jsme dorazili bez komplikací.

První plánovanou zastávkou byl Harvard, jedna z nejznámějších univerzit na světě. Omylem jsme však zadali do navigace špatnou adresu a skončili jsme na druhé straně města ve slepé ulici mezi rodinnými domky. Už když jsme se blížili podle navigace do cíle, tak jsme si říkali, že tady Harvard asi nebude. Nemýlili jsme se 😀

Na druhý pokus jsme už adresu zadali správně a přibližně po půl hodině jsme dorazili konečně na Harvard University. Zaparkovali jsme na ulici a vydali se na procházku kampusem univerzity. Podívali jsme se do prostor právnické fakulty a do její knihovny. Po prohlídce Harvardu jsme pokračovali do centra města. Mě osobně Harvard nijak zvlášť nenadchnul a kromě toho pocitu, že jste na půdě Harvardské univerzity není nijak zvlášť zajímavý. Oxford nebo Cambridge ve Velké Británii jsou mnohem hezčí.

Protože se už začalo stmívat, zamířili jsme na Beacon Hill, což je část luxusní čtvrť přímo v samotném centru. Malebné uličky nasvětlené pouličními lampami, rodinné domky s malými zahrádkami a temná zákoutí mají večer po setmění neuvěřitelnou atmosféru.

Následovala krátká procházka podél vody a rychlá večeře v místním fastfoodu. Poté jsme se vydali na cestu do hotelu kousek za město.

Den druhý

Ráno jsme v našem poznávání Bostonu pokračovali dál. Byl krásný slunečný den a my měli ještě celý den před sebou. Centrem města vede červená trasa, která je vyznačená na chodníku a provede vás přes všechny nejzajímavější místa ve městě.

Prakticky celou dobu od rána do večera jsme strávili v ulicích města. Mezi moderní architekturou mrakodrapů jsou schované staré kostely, hřbitovy a městské parky.

K vidění toho bylo celkem dost a až k večeru jsme přejeli do přístavu, kde je k vidění vojenská loď. Především je ale odsud úchvatný výhled na město. Naskytl se nám pohled na rozsvícený večerní Boston. Nádhera 🙂

Poslední místo, které jsme navštívili byl nedaleký monument, podobný tomu ve Washingtonu, akorát v menší velikosti.

Někdy kolem deváté hodiny večer jsme vyrazili na cestu zpět. Cesta zpět už byla o něco náročnější i kvůli kolonám na dálnici ve 3 hodiny ráno, což by člověk v tuto dobu moc nečekal. Nakonec jsme  se unavení vrátili ve 4 hodiny ráno zpět domů. Z Bostonu jsme ale byli všichni nadšení 🙂

Předchozí příspěvek
Výlet do Filadelfie + Atlantic City
Následující příspěvek
Výlet do Chicaga

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu