Víza, návštěva americké ambasády, předodletová orientace...

Víza, návštěva americké ambasády, předodletová orientace…

Žádost o víza

Nezbytnou věcí, kterou je potřeba zařídit jsou víza. Pro Work and Travel program se jedná konkrétně o J1 vízum. O to můžete zažádat až po obdržení DS2019 formuláře. Proto, když mi tento formulář přišel poštou domů, mohl jsem se vrhnout do vyplňování online žádosti. Žádost o vízum má několik kroků a ptají se vás snad úplně na všechno. Od základních údajů až po takové perličky jako zda máte v plánu v USA nějakou špionáž, jestli patříte k teroristům apod. 😀 Vyplňoval jsem to asi přes hodinu, protože jsem nechtěl něco udělat špatně a bylo toho opravdu docela dost. Po vyplnění tohoto DS-160 formuláře kvůli získání víz, jsem ještě musel zaplatit SEVIS poplatek a taky poplatek za samotné vízum. Prostě poplatky za poplatky 😀 Po zaplacení jsem si již mohl zarezervovat termín pro návštěvu ambasády.

Návštěva americké ambasády

Na ambasádu jsem se měl dostavit ve čtvrtek v 10:15. Dorazil jsem tam pro jistotu asi o 10 minut dříve. Hned u vchodu probíhá kontrola podobná jako na letišti. Musíte projít bezpečnostním rámem a také zkontrolují vaše věci přes rentgen. Mobil a kliče jsem musel nechat uschované dole u kontroly (víc jsem toho u sebe kromě nezbytných dokumentů neměl). Dostal jsem visačku a mohl jít po schodech nahoru.

Vzal jsem si pořadové číslo a čekal asi 20 minut. Po rozsvícení mého čísla jsem šel nejdříve k prvnímu okénku, kde byla česky hovořící paní, které jsem odevzdal některé dokumenty, obdržel jsem brožurku o Work and Travel a šel si zase sednout. Po dalších asi 20 minutách se moje číslo rozsvítilo znovu, ale šel jsem tentokrát k jinému okénku, kde už paní mluvila anglicky. Požádala mě o dokumenty, vzala mi otisky prstů a zeptala se mě, kdy končím studium a kde budu přes léto pracovat. Žádný velký povídání se nekonalo a přišlo mi, že jí to stejně ani nezajimá 😀 Pak už mi jen řekla, že to je všechno, pas mi přijde poštou a můžu odejít.

Celkově mi návštěva americké ambasády zabrala asi 60 minut. Někdy ve středu mi pošta přivezla obálku, kde byl pas s nalepeným vízem. Takže vše proběhlo hladce tak, jak jsem doufal.

Předodletová orientace

Jedná se o povinnou přednášku od agentury, kterou je nutné absolvovat před samotným odletem. Celá přednáška trvala asi 2 hodiny a probíraly se především důležité informace o tom, co je potřeba zařídit před odletem, jaké záležitosti bude potřeba vyřídit po příletu do USA, v průběhu pobytu, krizové situace atd. Bylo toho poměrně dost, přesto prezentaci prošli celkem rychle. Možná až moc rychle. Něco si člověk téměř nestinul ani zapsat a prezentaci nám k dispozii nedali, což jsem úplně nepochopil. Alespoň nějaký souhrn na papíře by se hodil. Na konci byl prostor pro dotazy, ale z těch všech informací mi šla stejně hlava kolem a pospíchal jsem pryč, tak jsem to neřešil. To důležité jsme se ale dozvěděli a stejně není možné probrat všechny situace a otázky, které mohou nastat.

V tuto chvíli mám už všechno nezbytné papírování splněné. Takže teď už “jenom” zvládnout všechny zkoušky ve škole, sbalit si věci a odletět 🙂

Předchozí příspěvek
Nákup letenek – už vím kdy poletím
Následující příspěvek
Jak probíhala moje cesta do USA a příjezd k zaměstnavateli

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu