Jak je to tady s ubytováním, jídlem a dopravou

Jak je to tady s ubytováním, jídlem a dopravou

Bydlení

Většina z nás máme zařízené ubytování přímo zaměstnavatelem na kolejích místní univerzity, která je cca 20 minut chůze od zábavního parku, kde pracujeme. Nájem 70$/týden nám tedy strhává zaměstnavatel rovnou z výplaty. V samotném centru kampusu je park, okolo kterého jsou rozmístěny jednotlivé budovy kolejí. Areál univerzity je moc pěkný, čistý, upravený a je tu plno zeleně. Přímo ke kampusu přiléhá moc krásný park, kam člověk může jít na procházku, nebo si třeba zaběhat. Na to ale není téměř čas. Pokoje mají vždy klimatizaci, dvě postele, stoly a skříně.

Pro celé patro je pak společná koupelna a také kuchyň s malou společenskou místností, televizí a ledničkou. V přízemí je pak větší společenská místnost, počítače a také prádelna. V celé budově je Wi-Fi.

Kampus má vlastní policii, takže vzhledem k mnohem přísnějším zákonům ohledně alkoholu a vůbec celkově vyšší upjatostí na bezpečnost a různá pravidla si tady člověk musí dávat více pozor než u nás a počítat celkově s více omezeními. Např. se v celé budouvě nedají otevřít dveře na balkon nebo otevřít okna (jsou jenom šoupací a je za nimi síť) abyste náhodou nevypadli. Alkohol se může pít jenom na pokojích. Podobných věcí by se dalo najít více. Prostě nejsme v Čechách, kde jsme k těmto věcem více benevolentnější.

Doprava

Co se týče dopravy do práce, tak zaměstnavatel má vlastní autobus, který jezdí v pravidlných intervalech a vozí nás tam i zpět.

Po městě pak jezdí MHD v podobě autobusů a jízda stojí $2. Městskou dopravu tu ale nemají na takové úrovni jako u nás, takže tu není tolik linek a intervaly jsou spíš delší. V ostatních případech využíváme Uber, který sice není úplně levný, ale je to lepší a levnější než taxi.

Jídlo

V práci máme bistro pro zaměstnance, kde jsou pro nás výhodnější ceny. Jedno jídlo stojí cca 3-4$. Nabídka je ale celkem omezená a téměř se neobměňuje. Jídlo je klasický fastfood, takže různé hamburgery, hranolky, pizza, muffiny apod. K pití jsou neomezeně sladké nápoje (cola, sprite…). Je možné si dát i něco trochu zdravějšího (salát), který ale vyjde dráž. Navíc je pauza na jídlo často až po několika hodinách práce a salát zasytí jen na chvilku a pak má člověk zase hlad. Takže v tomhle směru bohužel funguje lépe nezdravý fastfood.

Druhou možností je si vařit, což ale stejně není možné každý den. Buď na to není čas a nebo při celodenní práci v 30 stupních není úplně dobré nechávat jídlo ve skřínce. Takže jsme většinou odkázáni na bistro, kde vám jídlo už po týdnu moc nechutná a nevíte co si vybrat. O zdravotních aspektech takového stravování už vůbec nemluvím.

Potraviny se dají nakoupit v blízkém supermarketu, který je cca 5 minut chůze od kolejí. Druhou možností je dojet autobusem do cca 20 minut vzdáleného Walmartu, který je o něco levnější a mají tam úplně všechno. Na druhou stranu člověk utratí peníze za cestu a ztratí mnohem více času. Na větší nákup se to vyplatí, ale vzhledem k tomu, že je lednička společná pro celé patro, tak toho není možné nakoupit moc. Celkově jsou potraviny o něco dražší než u nás, záleží ale na tom, co přesně člověk kupuje.

Předchozí příspěvek
Práce v USA – co tu vlastně dělám a jaký byl první den
Následující příspěvek
Výlet do Washingtonu D.C.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu