Školení, papírování a zase školení

Školení, papírování a zase školení

Jak už jsem zmiňoval, moje očekávání ohledně začátku práce (a vlastně všech lidí tady) se trochu lišilo od reality. Jako začátek pracovní smlouvy jsem měl 14. června. Měli jsme instrukce, že máme přijet den předem nebo v den začátku práce. Čekal jsem, že třeba do 2 dnů už budeme pracovat.

Bohužel tu všichni čekají tak týden, než můžou jít do práce, protože je potřeba absolvovat několik školení. A ty jsou třeba obden. Sice je máme placené, ale je to skoro zanedbatelné, protože trvají třeba 3 hodiny. Je pravda, že ty první 2-3 dny se hodí na rozkoukání se a celkovou aklimatizaci, ale týden mi už přišel jako docela dlouhá doba, protože všichni jsou tady kvůli tomu, aby mohli zpočátku vydělat dostatek $ na pokrytí nákladů a zajištění financí na závěrečné cestování. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet.

Přednášky jsou především o bezpečnosti, provozních záležitostech, chování k návštěvníkům apod. Je pravda, že to moc zábavné není a často je to stále to samé, ale v průběhu mě některé věci i zaujaly.

Během několika prvních dní jsem podepsal minimálně 100 papírů o všem možném. Včetně toho, že vím jak se leze po žebříku 😀 Prostě Američani 😀

Na poslední přednášce jsme psali závěrečný test, který jsem splnil a můžu jít tak v nejbližší době konečně do práce.

Původně jsem měl mít poslední školení až v úterý, tedy přesně týden po mém příjezdu. Šel jsem se zeptat do kanceláře, jestli bych do té doby mohl dělat nějakou jinou práci. Žádnou práci mi sice nenabídli, ale mohl jsem jít ještě ten samý den na stejné školení, které jsem měl mít až v úterý. To znamená, že jsem ušetřil 2 dny čekání a už od pondělí můžu začít pracovat. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál 🙂

Předchozí příspěvek
Jak probíhala moje cesta do USA a příjezd k zaměstnavateli
Následující příspěvek
Práce v USA – co tu vlastně dělám a jaký byl první den

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu