Rozhodl jsem se změnit program. Co mě k tomu vedlo

Rozhodl jsem se změnit program! Co mě k tomu vedlo?

Vzhledem k tomu, že už jsem měl kompletně vyplněnou přihlášku, mohl jsem už vybírat z vypsaných pozic různých zaměstnavatelů. Několik dní jsem procházel nabízené práce, z nichž mě žádná ale nijak zvlášť nezaujala. Natož, abych jich vybral 7. Je pravda, že prosinec byl ještě na výběr pozic poměrně brzo. Buď se jednalo o z mého pohledu špatné lokality, nebo to byly pozice, které mě zrovna moc nelákaly. Proto když mi přišel před vánoci email od agentury, že mají slevu na variantu Job Fair, rozhodl jsem se připlatit 25 dolarů a změnit program.

Proč jsem se tak rozhodl?

Důvodů bylo vlastně několik a sešlo se to tak nějak dohromady. Původně byla varianta Job Fair asi o 100 dolarů dražší a navíc zde bylo uvedeno jen několik málo zaměstnavatelů, takže jsem původně neměl důvod k této volbě. Když jsem se na zaměstnavatele, kteří přijedou na Job Fair podíval před vánoci, nalezl jsem tam přesně to, co jsem hledal. Dobrá lokalita, zajímavá práce a vůbec celková nabídka vypadala ok. Řekl jsem si, že tohle bude přesně ono a zde chci strávit příští léto.

Co je varianta JobFair?

Job Fair je akce, kdy do Prahy přijedou různí američtí zaměstnavatelé (hotely, resorty, parky…). Zde potom probíhají pracovní pohovory v angličtině s konkrétními zaměstnavateli, o které máte zájem. Je dobré, že se můžete okamžitě domluvit na detailech (datum nástupu apod.) a zeptat se na to, co vás zajímá. Na druhou stranu si vás zaměstnavatel vybrat nemusí, takže vaše vyhlídnutá práce není úplná jistota a záleží na samotném pohovoru, jak dopadne. Z dostupných informací je sice samotný pohovor spíše taková formalita, přesto člověk už chce mít jistotu, že vybranou práci získal.

Nevýhodou je to, že v původní variantě Placement jsem si mohl vybrat pozici už třeba v průběhu ledna a vědět tak s dlouhým předstihem, kdy budu odjíždět, na jaké termíny bude třeba koupit letenky atd. Termín JobFairu byl stanoven až na 8. března. Do té doby tedy není definitivně rozhodnuto, jestli vybranou práci opravdu dostanu a kdy vlastně budu s prací začínat a končit.

Jaké výhody vidím ve variantě JobFair:

  • vím přesně, co, kde a od kdy do kdy budu dělat
  • se zaměstnavatelem se uvidím už před odletem tady v Praze
  • s ostatními lidmi z ČR, kteří budou pracovat u stejného zaměstnavatele se můžeme domluvit na společné cestě, poradit si navzájem při zařizování dalších věcí okolo, po skončení práce pak společně cestovat atd.

Když se nad tím zamyslím, tak tato varianta bude ve výsledku lepší než původní právě kvůli zmíněným výhodám. Vzhledem k tomu, že nejedu s žádným parťákem a toto bude moje první zkušenost s Work and Travel, tak právě tyto “drobnosti” mi dodávají trochu více jistoty 😀

Teď mě tedy čeká chvilka klidu až do zmíněného JobFairu, po kterém budu řešit, další záležitosti.

Předchozí příspěvek
Vybírám program a vyplňuji závaznou přihlášku
Následující příspěvek
Pracovní pohovor – jsem přijat! Jaký byl průběh a mé dojmy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu