Pracovní pohovor - jsem přijat

Pracovní pohovor – jsem přijat! Jaký byl průběh a mé dojmy.

Dne 8. března se konal Job Fair. Je to událost, kdy američtí zaměstnavatelé přiletí do Prahy a probíhají zde pracovní pohovory s budoucími zaměstnanci.

Od agentury jsme měli už někdy od podzima na výběr asi ze 7 zaměstnavatelů (horské resorty, národní parky, zábavní parky…) s podrobnějším popisem. Každý ze zaměstnavatelů měl své výhody a nevýhody. To znamená, že např. někde jste měli vyšší finančí ohodnocení, ale menší rozpětí možného nástupu a konce práce. Jinde byl sice nižší plat, zároveň ale také nižší náklady na ubytování. Lokalita, nabízené pozice a další věci také hrály svou roli při výběru práce. Už před začátkem JobFairu jsme tak měli každý vybraného svého vytouženého zaměstnavatele, kterého jsme předem nahlásili agentuře, že u něj máme zájem pracovat. Já jsem si vybral zábavní park. Každý zaměstnavatel může mít totiž svůj limit volných pozic, se kterým přijíždí do Prahy. Má tak např. 4 volné pozice pro plavčíky, 3 pozice pro prodavače atd.

Příchod na Job Fair

Asi 14 dní před konáním Job Fairu mi přišel email s podrobnostmi. Místo konání bylo v Art Nouveau Palace Hotel kousek od Václavského náměstí. V emailu byl seznam všech studentů, kteří chtějí ke stejnému zaměstnavateli jako já. Pohovor měl trvat asi 30 minut. V emailu jsme měli každý přiřazený čas, v kolik hodin půjdeme na řadu. Já byl napsaný hned na prvním místě celé tabulky a společně s dalšími 2 studenty jsme měli napsaný čas začátku v 9:00. Celkem nás bylo na seznamu 19 a poslední měl jít na řadu až ve 12 hod. Byl jsem celkem rád, že mám jít hned mezi prvními a budu to mít rychle za sebou.

V den Job Fairu jsem vyrážel z domova radši s větší časovou rezervou. U hotelu jsem byl už asi v 8:15, tak jsem si ještě dal kafe v blízké kavárně a pak vyrazil přímo do hotelu, kde jsme měli být minimálně 10 minut předem.

Ve vstupní hale byl registrační stolek a postávalo zde už několik dalších uchazečů. Dal jsem si věci do šatny a šel si sednout do křesla k dalším lidem čekajícím na pohovor. Dali jsme se do řeči, zjistili jsme, že každý jedeme úplně někam jinam a všichni jedeme na Work and Travel úplně poprvé.

Průběh pohovoru

Po chvíli si nás svolal pracovník agentury a mě společně s dalšími 2 kluky a 1 holkou odvedl ke stolu za naší zaměstnavatelkou, která se jmenovala Josy. Nejdříve se nám představila, povídala nám o sobě, jak dlouho v parku pracuje, jaké práce tam vykonávala atd. Potom nám na tabletu popisovala samotný zábavní park, jaké tam chystají novinky, jaké atrakce tam jsou atd. Na stole měla položený plánek celého parku abychom získali představu, kam to vlastně vůbec pojedeme a jak to tam vypadá.

Následně jsme měli každý sám představit. Všichni jsme mluvili prakticky o tom samém. Odkud jsme, co studujeme, jaké máme záliby atd. Josy se nás potom zeptala, o jaké pozice máme zájem. Já jsem chtěl na pozici ride operator, ostatní zase měli zájem o práci plavčíka. Josy nám obě pozice podrobně popsala. Co práce zahrnuje, co nás první den v práci čeká atd. Měla to opravdu hezky připravené.

Pak jsme ještě probírali další věci jako ubytování, stravování, jaké jsou možnosti vyžití, výletů po okolí a hromadu dalších věcí. Nakonec jsme se domluvili na termínech, kdy chceme začínat a končit s prací. Pak už jen následovalo podepsání smlouvy a bylo hotovo.

Celkové dojmy

Bez jakéhokoliv rozmýšlení můžu říct, že jsem byl z pohovoru opravdu nadšený. Trochu jsem se obával, jak to celé bude probíhat, že tam určitě budu sedět proti američanovi, kterému nebudu rozumět a jestli to vůbec dopadne tak jak chci. Opak byl ale pravdou.

Super bylo i to, že jsme šli ke stolu hned 4 najednou, takže to bylo o něco příjemnější a vlastně i praktičtější. Celkem to zabralo asi 30 minut. V závěru pohovoru byl prostor pro naše dotazy. Člověka v tu chvíli nenapadne se na některé otázky zeptat. Proto je fajn, když otázky položí také ostatní a dozvíte se i to, na co byste pravděpodobně zapomněli.

Josy byla opravdu moc milá, rozuměl jsem jí téměř vše a celý pohovor měla velmi pěkně připravný (prezentace na tabletu, mapa parku…), informace o základních věcech jako ubytování včetně fotek, možnosti výletů po okolí a vůbec všechno okolo.

Takže teď už je to jisté. Pracovat budu v zábavním parku, kde jsem chtěl. Oh yeah 🙂

Předchozí příspěvek
Rozhodl jsem se změnit program! Co mě k tomu vedlo?
Následující příspěvek
Nákup letenek – už vím kdy poletím

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu