Nákup letenek - už vím kdy poletím

Nákup letenek – už vím kdy poletím

Plánování termínu odletu a příletu

Začátek i konec práce jsem měl po Job Fairu už jistý, takže na řadě bylo hledání letenek. Monitoroval jsem asi 14 dní, jaké jsou aktuální nabídky. V instrukcích jsme dostali, že se máme do parku dostavit den před nástupem do práce. Takže bych měl být na místě už 13. června. Jako den odletu jsem si stanovil 12. června, aby mi to akorát vyšlo. Ohledně cesty zpět jsem mohl být o něco flexibilnější. Moje představa byla mít alespoň 3 týdny na cestování, tudíž návrat v posledním týdnu v září. Řekl jsem si, že návrat kolem 27. září by byl ideální.

Prohledávání nabídek

Letenek bylo na výběr mnoho , ale pokud za ně nechcete utratit hromadu peněz, vyplatí se věnovat chvilku času také hledání nějakých výhodnějších. Nalezl jsem sice lákavou nabídku za dobrou cenu v termínech, které mi vyhovovaly s Lufthansou s přestupem v Německu a ještě s British Arways s přestupem v Londýně. Bohužel už byla nabídka neaktuální a letenky vyprodané.

V době hledání (konec března) tak byly možnosti za rozumnou cenu prakticky dvě. Buď letět s Turkish Airlines přes Istanbul a nebo s TAP Portugal přes Lisabon. Termínů bylo celkem dost a ceny hodně podobné.

Rozhodoval jsem se, jestli mám ještě čekat a hledat další nabídky letenek, nebo koupit to, co je aktuálně dostupné. Bylo to 50:50, zda se vyskytne nějaká lepší nabídka, nebo naopak ty aktuální zmizí a už budou k dispozici jenom dražší letenky.

Nákup letenek

Už jsem ale chtěl mít letenky vyřešené a můj stanovený cenový limit současná nabídka splňovala. Řekl jsem si, že nemá smysl dál čekat a letenky koupím už teď, abych to měl z krku.

Po zvážení všech možností, aktuální situace a výhod i nevýhod jsem se nakonec rozhodnul letět přes Lisabon. A tak jsem rovnou koupil letenky, čímž jsem si mohl odškrtnout jako splněný další nezbytný krok, na mé cestě do Ameriky. Tím je jedna věc vyřešená, další mě teprve čekají 🙂

Předchozí příspěvek
Pracovní pohovor – jsem přijat! Jaký byl průběh a mé dojmy.
Následující příspěvek
Víza, návštěva americké ambasády, předodletová orientace…

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Fill out this field
Fill out this field
Zadejte prosím platnou emailovou adresu.

Menu